Seo Nedir | Seo Danışmanı | Seo Çalışması | Zeki AYPARÇASI

Seo Nedir?

SEO, web sitenizin arama motoru sonuçlarında daha iyi sıralama ve ziyaretçi elde etmek yapılan çalışmaların bütünüdür.Website ve Eticaret siteleri için  SEO çalışmaları ile web sitenizin arama motorları tarafından daha iyi taranmasını ve buna bağlı olarak google arama sonuçlarında doğal (SERP)Sıralamanızın kelimelerde pozisyonunun iyileşmesi hedeflenmektedir. Arama motoru optimizasyonu, web sitesine Google algoritmalarında başarılı olabilmesi için yapılan çalışmalara denir. 

SEO, web sitelerinin başta Google arama motoru olmak üzere, en popüler Google , Yandex tüm arama motorlarının sonuçlarında üst konumda sıralama alabilmesi için yapılan bir aram motoru optimizasyon işlemleridir.

Site içi SEO ile web siteleri kullanıcı deneyimi göz önüne alarak geliştirilir. Site dışında SEO ise popülerliğinin artırılması sağlanır. Çalışmalar sonunda SEO çalışmaları sonucunda Google'ın güvenini kazanan websiteleri ve eticaret siteleri anahtar kelimelerinde yükselmeye başlar.


Google , Yandex SEO'nun Dikkat Edilmesi Gereken Adımları Nelerdir?

- Teknik SEO

Web site kodlamasının temiz yapılması veya aracı firmaların yazılımlarının google algoritmasına uygun olması , tasarımda aşamasıdan SEO uyumlarının gözetilmesi, Website H etiketlerinin işaretleme, web site, e-ticaret sitesi hızının iyileştirimesi , hata kodlarının kontrol altında tutulması , Google webmaster tools kontrollerinin yapılması ve araçı programların teknik çalışmarındaki kontrollerin hepsine teknik SEO denir.

- Site İçi SEO

Web site, E-ticaret siteleri anahtar kelimelerin belirlenmesi , değerli içerik üretme, rakipleri analiz etme,  kategorilere yapılandırması ve içeriklerinin ayarlanması ,site içi  dahili bağlantı oluşturma gibi faaliyetler site içi SEO sürecinin sadece küçük bir kısmıdır. Site içi SEO`da en büyük başarı içerik yapılandırması olmadan hiç birşey ifade etmemektedir.

- Site Dışı SEO Çalışması

SEO teknik yapısının oluşturulmasından sonra , website içeriklerini üretmek sitenizi Google sonuçlarında ilk sayfaya getirebilir ancak 1. sırayı almak ve snippetler ve daha önce sıralama elde etmiş web sitelerle rekabet edebilmek için web siteniz için site dışı seo dediğimiz backlink yani farklı sitelerden referans linklere ihtiyacınız bulunmaktadır.

SEO Çalışmalarında En Çok Dikkat Edilmesi Gereken İşlemler Başında Aşağıdaki Başlıklıkları göz önüne alabilirsiniz.


- Title: Website - Eticaret - Kurumsal Website SEO uyumlu başlık

- URL Yapısı: Website - Eticaret - Kurumsal Website SEO uyumlu link yapısı

- Description: Website - Eticaret - Kurumsal Website  SEO uyumlu açıklama

- İçerikler: Website - Eticaret - Kurumsal Website Özgün ve zengin içerik

- Yapılandırılmış Veri: Website - Eticaret - Kurumsal Website Verilerinizi işaretleme

- Performans : Website - Eticaret - Kurumsal Website Site Hızı

- Görsel Optimizasyon: Website - Eticaret - Kurumsal Website Görsel ALT Etiketi

-Sosyal Medya Çalışmaları : En Popüler Çalışmaların Başında Sosyal medya reklam veya post oluşturmak.

- Gönderimler : Haber siteleri , Blog Siteleri , Popüler websiteleri ,Sözlük, bilgi paylaşım platformlarında içerik paylaşmak.

- E-Posta Erişimleri : Alakalı veya Toplanan Datalar ile Mailing çalışması yapmak.

- Sosyal İmleme Siteleri : En popüler Forumlar veya Sosyal sitelerde içerikleri paylaşma 


Seo Danışmanı Kimdir?

Web site, Eticaret sitesi arama motoru optimizasyonu (SEO)sıralaması için  çalışan ve Google organik trafiği ile ilgili websitenin tüm süreci yöneten kişiye, SEO Danışmanı denir. SEO Uzmanı  temelinde sitenin organik ziyaretçi trafiğini artırmak ve markanızın daha bilinir olması için uygun çalışmalar sürecini takip eden kişidir.

Dijital pazarlama denildiğinde SEO çalışması, popüler bir şekilde insanların karşısına çıkmaktadır. Google arama motoru üzerinde ticaretlerini geliştiren kişiler, işlerini geliştirmek ve geliri  arttırabilmek için çeşitli çalışmalar yaptırmalıdır. Bu yardımlar için Seo danışmanı tarafından yapılan çalışmalar ve  aksiyonlar e-ticaret konusunda oldukça önemlidir.

SEO üzerinde çalışmalar aldığınızda oldukça dikkatli olmalısınız. Seo Danışmanları içerisinde deneyimli insanlardan bu hizmetleri satın almanız gerekmektedir aksi halde oluşturulmuş yanlış stratejiler, sitelerin, eticaret sitelerinin ciddi sorunlara sahip olmasını sağlamaktadır. SEO uzmanları website sitelerin içeriklerini, verdikleri hizmet alanına göre ayarlanmasını sağlamaktadır. Bu içerikler sınıflandırdığımızda yazılı, görsel ve hatta sosyal medya içerikler de yer alabilmektedir. 

 - SEO Danışmanı Ne Yapar?

SEO Uzmanı aynı zamanda SEO Danışmanı şeklinde de hizmet vermektedir. Web sitesi - Eticaret sitesini Google, Yandex, Yahoo, Bing ve tüm arama motorlarında sitenin konumunu üst sıralara çıkması ve website konumunu yükseltmesi için gereken çalışmaları yürüten kişidir .  SEO; “arama motoru optimizasyonu” şeklinde Türkçeye çevrilen bir kavramdır. Arama motorlarında bir içeriğin üst sıralarda çıkmasını sağlayacak yazı ve içerik teknikleri kullanan kişilere ise SEO danışmanı ismi verilir.

- Nasıl SEO Uzmanı Olunur?

  • Mutlaka SEO kursuna katılın.
  • Uzmanından Online SEO sertifikası alın.
  • Kurumsal veya Eticaret sitesi şeklinnde Kendi web sitenizi oluşturun.
  • Web sitelerini teknik , yapısal şeklinde optimize ederek pratik yapın.
  • Ajanslarda SEO Uzmanı olarak çalışın.
  • Çalışmalardan sonra kendinize SEO müşterileri edinin.

seo

- 2022 SEO Uzmanı Maaşları

SEO danışmanların maaşları ajanslara ve illere göre farklılıklar gösterebilir.

SEO Müdürü Maaşı 15000- 20000 TL Net Aralığı

SEO Yönetici Maaşı 12000- 15000 TL Net Aralığı

SEO Uzman Maaşı 8000 – 9500 TL Net Aralığı

SEO Uzman Yardımcısı Maaşı 5000 – 7000 TL Net Aralığı

- SEO yapmak zor mu?

SEO öğrenmek tamamen sizin çabalarınıza kalmış birşeydir. Yapmanız gereken, çeşitli SEO kavramlarını öğrenmek için gerekli zamanı ayırmak ve çaba göstermektir. Aslında ihtiyacınız olan ilk şey SEO uzmanı olacağınıza inanmaktır.  SEO'ya yeni başlıyorsanız, başlangıçtan uzman yolunda  tüm detayların yer aldığı bu içeriği mutlaka incelemelisiniz.


Gaziantep Ajansımızda İrtibata Geçmek için detayları okuyabilirsiniz.


Gaziantep Seo 

Kaynak : Seo

pusula icon
GAZİANTEP PUSULA DİGİTAL AJANS - Zeki AYPARÇASI
Yaklaşık 1 saat içerisinde cevap verebilir.
GAZİANTEP PUSULA DİGİTAL AJANS - Zeki AYPARÇASI
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?
05:23