İnstagram Etkileşim Sorunu - 5 adımda etkileşim Artırın !


Instagram etkileşimlerinizde düşüş yaşıyor ve artırmak için onlarca farklı yöntem mi deniyorsunuz? 

Bu videoda dünyaca ünlü sosyal medya aracı HubSpot ve Mention işbirliği ile 110 milyon gönderi ve 1 milyonun üzerinde hesap incelenerek oluşturulan 2022 etkileşim raporunda öne çıkan 5 adım ile etkileşimlerinizi nasıl artırabileceğinizi anlattım. 

1- Hangi içerik türünü seçmeliyim?


Video içerikler ortalama 24 yorum sayısı ve 1097 beğeni sayısı ile elbette ki 2022'nin en çok öne çıkan içerik türü. Ancak ortalama 23 yorum sayısı ve 933 beğeni ile hemen ardından carousel içerikler geliyor.

2-  Açıklama metni uzunluğu ne kadar olmalı?


Yapılan araştırmaya göre en yüksek etkileşime sahip içeriklerin bir diğer özelliği ise 2000 karakterden daha uzun olmaları. Siz de içeriklerinizde takipçileriniz ile bağ kuracak uzun metinler yazabilirsiniz.

3 - Emoji kullanımı


Açıklama bölümünüz yalnızca metinlerden oluşmuyor. Dünya genelinde yalnızca bir emoji bile eklemek gönderi etkileşimlerinizde gözle görülür bir artış sağlıyor. Yine aynı istatistikler gösteriyor ki 11 ve üzerinde paylaşılan emoji ise etkileşimlerinizi olumsuz etkiliyor. O yüzden gönderilerinizdeki emoji sayısını 10 ve altında tutmanızda fayda var.

4-  Kaç hashtag kullanmalıyım?


Hashtagler için her ne kadar bitti denilse de istatistikler aynı şeyi söylemiyor. Instagram bu konuda yaptığı açıklamalarda 4-5 adet hashtagin yeterli olacağını söylese de istatistiklere göre en yüksek etkileşim oranına sahip içeriklerde 11 ve üzerinden hashtag bulunuyor.

5 - Paylaşımlarımı ne zaman yapmalıyım?


İstatistiklere göre en iyi performans gösteren içerikler dünya genelinde akşam 6 ile 9 arasında paylaşılıyor. Yine de siz Instagram'ın istatistikler bölümünden takipçilerinizin en aktif olduğu saati tespit ederek, bu saatten en az 1 saat önce paylaşım yapmaya özen gösterin.


#dijitalpazarlama #dijitalpazarlamauzmanı #dijitalpazarlamaeğitimi #dijitalpazarlamaajansı #reklam #sosyalmedya #sosyalmedyayönetimi #sosyalmedyauzmanı #işletme #girişimcilik #girişimci #girişim #eticaret

pusula icon
GAZİANTEP PUSULA DİGİTAL AJANS - Zeki AYPARÇASI
Yaklaşık 1 saat içerisinde cevap verebilir.
GAZİANTEP PUSULA DİGİTAL AJANS - Zeki AYPARÇASI
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?
05:18