Google Adwords Danışmanlığı

Adwords Reklamı Nedir?

Google Adwords, yeni güncelleme ile  Google Ads ismini almıştır. Arama kelime  bazlı bir reklam çeşididir.. Google ads reklam için en çok kullanılan ve en verimli olan reklam modellerden biridir. Google Adwords reklamları, genellikle reklam metinlerinde limitler içinde kelime satırlardan oluşmaktadır: “İlgi çekici başlık”, “Açıklama satırı”, ve “site alan adı”. Google Adwords ile reklamınız, reklam veren tarafından gösterildiğinde değil, reklamı gören kişiler tıkladığında ücret ödersiniz. Google Adwords modelinde bu ücret, reklamınızın gösterilmesini istediğiniz anahtar kelimelerde yaşanan rekabete göre değişir. Google Adwords reklamınızın rakipler arasından sıyrılıp ön sıralarda gösterilmesi için daha çok ücret ödemeniz gerekmektedir. Kısacası, bir tür açık arttırma sistemi gibidir.

Yeni adıyla; Google Ads Nedir, Ne işe Yarar ve Nasıl Çalışır?

Google Adwords, arama motorunun işletmeler için sunduğu, kullanıcıların yaptığı kelime sorguları baz alınarak çalışan reklamcılık türüdür. Merak ettiğimiz konularda bilgi almak adına arama motorları kullanıyoruz. arama motorları yapılan aramalarla alakalı sonuçların gösterilmesi için çeşitli algoritmalara sahip programlar. Her gün milyarlarca insan internet ortamında farklı arama motorlarını kullanarak farklı anahtar kelimelerle aramalar yapıyorlar. Bildiğiniz gibi Google bu anlamda birçok kişi tarafından bilinen ve dünya üzerindeki en çok kullanılan arama motoru ünvanını taşıyor, ve uzun bir süre taşıyacağından kimsenin de şüphesi yok.

Arama motorları kullanım oranlarına göre :

%89.27 Google

Bing %3.39

Yahoo %0.88

Baidu %0.55

Ask Jeeves

%2.25 Other

İŞİNİZİ BÜYÜTMENİN EN HIZLI YOLU

Reklamlarınız için AdresGezgini ile çalışmaya başladığınız zaman birçok hizmetimizden ücretsiz yararlanabilir, sınırsız teknik destek alırsınız. Bizimle çalışmaya yeni başlayan firmalar için hediye ettiğimiz ek bütçelerle maliyet avantajı elde eder, risk almadan daha az ödeyerek daha yüksek kazanç sağlarsınız. Hesap optimizasyonu sayesinde reklam bütçeniz daha verimli kullanılır, %85'lere varan oranlarda tasarruf yapabilirsiniz. Web tasarımınızı ve hesap yapınızı, anahtar kelimelerinizi ve reklam metinlerinizi; Google içerik ve kalite yönergelerine uyumlu hale getirerek reklam konumunuzu yükseltebilir, daha düşük maliyetlerle daha etkili reklam yapabilir, daha geniş hedef kitlelere ulaşabilirsiniz


Google AdWords nasıl kullanılır?

Google AdWords kullanımı için 8 önemli kural Uygun bir bütçe belirleyin. Doğru anahtar kelimeleri kullanın. Daha fazla müşteri çekin. Varış sayfalarının önemini unutmayın. Arama ve görüntülü reklam ağları. Arama terimleri raporundan yararlanın. Sonuçlarınızı takip edin. Yer hedeflemeyi kullanın.

Google AdWords nedir ne işe yarar?

Google ADS, sanal dünyada AdWords olarak bilinen bir araçtır. İş dünyasında aktif olarak rol alan firmalar internet üzerinden gerekli başarıyı sağlamak için AdWords ağını kullanır. AdWords kullanılarak, internet üzerinde Google arama sıralamasında reklamların diğer kullanıcılara ulaştırılması sağlanır.

Google AdWords hesabı nasıl açılır?

Google Ads'de oturum açmak için: Google Ads ana sayfasına gidin. Sayfanın sağ üst köşesindeki Oturum Aç bağlantısını tıklayın. E-posta alanına Google Hesabı e-posta adresinizi, diğer e-posta adresinizi veya Gmail kullanıcı adınızı girin. Şifre alanına şifrenizi girin. Oturum aç'ı tıklayın.


Google reklam ücreti ne kadar?

Google reklam fiyatları üç başlıktan oluşur. Google Ads reklam bütçesi, aylık reklam yönetim ücreti ve reklam hesabı kurulum ücretidir. Reklam bütçesi aylık ortalama 3.000 TL, yönetim ücreti en düşük 750 TL, reklam hesabı kurulumu 1.500 TL şeklindedir.


Google Ads nasıl kayıt olunur?

https://www.google.com/adsense/start adresini ziyaret edin. Başlayın'ı tıklayın. Google Hesabınızda oturum açın. AdSense'in size özelleştirilmiş yardım ve performans önerileri göndermesini isteyip istemediğinizi seçin. ... Ödemelerin alındığı ülkeyi veya bölgeyi seçin. ... AdSense Şartlar ve Koşulları'nı inceleyip kabul edin.

AdSense ödemeleri ne zaman yapıyor?

AdSense ödeme döngüsü aylıktır. Ay boyunca tahmini kazançlarınız tahakkuk eder, takip eden ay başında kazançlarınız kesinleşir ve Ödeme sayfanızdaki bakiyenize eklenir. Bakiyeniz ödeme eşiğini aşarsa ve herhangi bir ödeme bekletmeniz yoksa ödemeniz ayın 21'i ile 26'sı arasında yapılır.

Google AdWords nasıl öğrenilir?

 Google Ads kullanmayı öğrenmek için Google'ın kendi hizmeti olan Learn with Google ile başlayabilirsiniz. Academy for Ads ile de sertifika hazırlık eğitimlerini tamamlayıp daha sonra sertifika sınavlarına girebilirsiniz.

Firmalar için Google reklam kampanyaları yönetiyoruz.

Adwords reklamları birçok işletme için çok önemlidir. sizin için reklamlar oluşturuyoruz ve uzmanlığımızla Google Adwords kampanyalarınızı yürütüyoruz.

Google Adwords kampanyalarınızı ve Adwords web barındırma çözümlerinizi geliştirme konusunda uzmanız. Google kalifiye uzmanlardan oluşan ekibimiz, Google Adwords hesabınızı sizin için uygun şekilde kurar, ayarlar ve yönetir.

Günde 1 milyardan fazla arama ile Google AdWords, işletmeler için en önemli reklam ağıdır. Google Arama'da reklam verdiğinizde, insanlar sizinkine benzer ürünleri aradığında reklamlarınız arama sonuçlarının üstünde, yanında ve altında görünür.


Gelişmiş Google Reklamları

Google Reklamları, google'da nasıl reklam verilir, google'da nasıl üst sıralara çıkılır, google reklamları nasıl etkili hale getirilir, reklam verirken nelere dikkat edilmelidir, google'da reklam vermek gerçekten gerekli mi? Bunlar tüm dijital markaların ortak soruları. Peki bunlardan kaç tanesine net bir şekilde cevap verebilirsiniz? 1998 yılında kurulan Google, reklamcılık tarihinin kurallarını yeniden yazmaya başladı. Bugüne kadar pek çok yöntem, altyapı ve model değişikliğine uğrayan Google Ads, 6 farklı şekilde çalışan dev bir reklam modeline dönüştü. Tüm bunları doğru yöntemlerle uygulamak, takip etmek ve olasılıkları zamanında değerlendirmek için profesyonel bir Google uzmanına ihtiyacınız var.


Google Reklam Modelleri


Google arama ağı Reklamları 


Google Arama Ağı reklamları, web sitenizle ilgili olarak belirlediğiniz anahtar kelimelere ve kitlelere göre arama ağı gösterimi alan reklamlardır. Arama ağı reklamlarınızın kalitesi, anahtar kelimelerinizin sitenizle alaka düzeyi, ilgili açılış sayfası, tıklama oranlarınız ve reklam metniniz gibi faktörler tarafından belirlenir. Saniyede 2,3 milyon arama yapan Google'ı etkili bir şekilde hedefleyemezseniz, bütçenizi boşa harcadığınızı unutmayın.

Google Alışveriş Reklamları 


Web sitenizdeki ürünleri Google Alışveriş sekmesinde kullanıcılara sunmak için kullandığınız reklamlardır. Potansiyel Alışveriş kitlelerine ulaşmak için Alışveriş reklamlarını kullanabilirsiniz. Merchant Center'da işlediğiniz ürünlerin gösterimlerini alırsınız. Doğru reklamlar için feed yapınızdaki ürün bilgilerinize göre gösterimleri en alakalı kullanıcılara sunmak için Merchant Center ürün bilgileriniz eksiksiz olmalıdır. Rekabet büyük, birinci misiniz?

Google Dinamik Arama Ağı Reklamları 


Dinamik arama ağı reklamları, başlıklarına, açıklamalarına ve URL yapılarına, kısacası sitenizdeki içeriğe göre gösterim alan reklamlardır. Dinamik arama ağı reklamları, sitenizin içeriğine göre başlıkları sitenizden otomatik olarak alır. Açıklamaları girmeniz yeterli. Dinamik reklamlarda yüksek performans için; Sitenizdeki başlıklar, açıklamalar ve URL yapıları sitenizle alakalı olmalıdır. Web sitenizi güncel tutmayı unutmayın!

Google Alışveriş Reklamları - Google  Eticaret Reklamları 


Akıllı Alışveriş reklamları, Google'ın makine öğrenimiyle birlikte feed'inizdeki ürünlerin resimlerine, fiyatlarına ve bilgilerine göre Google'da gösterilen reklamlardır. Google, hedef kitleyi belirleyerek web sitenizin içeriğine ve kalite puanlarına göre gösterim almanızı sağlar. En kolay ve etkili şekilde durdurabileceğiniz alışveriş reklamlarıdır. Ancak, düzenli optimizasyon esastır. Yüksek performans için yapmanız gerekenler; Feed yapınız eksiksizse, trafiğiniz yüksekse, dönüşüm kodlarınız çalışıyorsa ve market ürünleri satıyorsanız kapsamlı bir piyasa analizi yapmalısınız. Sizinle aynı ürünü satan firmaları analiz edin; Benzer ürünlerin TO'larını artırdığınızdan ve fiyatlarınızın benzer olduğundan emin olun. Akıllı Alışveriş reklamlarınızın açılabilmesi için belirli bir dönüşüme sahip olmanız gerekir.

Google Youtube Reklamları 


Hazırlayıp kanalınıza yüklediğiniz videoların YouTube'da gösterim almasını sağlayan reklamlardır. Hazırlanmak! Burada yüksek trafik, düşük tıklama başı maliyet ve yüksek tıklama oranları bekleyebilirsiniz. Yeni ürünlerinizi, hizmetlerinizi ve web sitenizle ilgili içeriğinizi tanıtmak için harika bir yerdir. YouTube reklamlarında yüksek performans için;

– Kendi kitleniz hakkında harika bir video

– Reklam ayarlarında belirlediğiniz şeyler (Doğru ayarlar için blogumuzu takipte kalın)

– Doğru hedef kitle ve doğru analiz

Google gmail Reklamları 


Gmail reklamları, çoğu reklamverenin farkında bile olmadığı bir reklam alanıdır, ancak düşük TBM ile web sitemize yüksek trafik çekebiliyoruz. Burada hedef kitlenizi doğru analiz etmeli ve ona göre reklam vermelisiniz; Aksi takdirde bütçenizi alakasız bir kitleye göstererek gereksiz masrafa maruz kalırsınız. Kampanya görsellerinizi Gmail reklamlarında kullanabilirsiniz. Resimleriniz, başlıklarınız ve açıklamalarınız yüksek tıklama oranları elde eder.

Google Website Görüntü Reklamları 


Görüntülü Reklamlar (Google Görüntülü Reklam Ağı), görsellerinizi Google tarafından belirlenen web sitelerinde göstermenizi sağlayan bir reklam modelidir. Resimleriniz burada çok önemlidir. Oluşturduğunuz görseller dikkat çekici olmalıdır. TO'su yüksek, tıklama başı maliyeti düşük bir reklam modelidir. Gösterimleri akıllı görüntülü reklamlar ve standart görüntülü reklamlarla sunabilirsiniz


pusula icon
GAZİANTEP PUSULA DİGİTAL AJANS - Zeki AYPARÇASI
Yaklaşık 1 saat içerisinde cevap verebilir.
GAZİANTEP PUSULA DİGİTAL AJANS - Zeki AYPARÇASI
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?
00:12