2022'de Blog Yazarak Nasıl Para Kazanılır?

Blog yazmayı seviyor ve ekstra para kazanmak istiyor musunuz? Blog yazmak, ayda binlerce dolar kazanma potansiyeli olan düşük maliyetli bir iş fikridir . Bu kılavuz, web siteleri aracılığıyla tam zamanlı gelir elde eden profesyonel blogcular tarafından kullanılan 11 gelir akışıyla blog yazarak nasıl para kazanabileceğinizi paylaşıyoruz.

Blog yazarak para kazanmanın 11 yolu

 1. Karlı bir niş seçin
 2. Bir e-posta listesi oluşturun
 3. Sponsorlu ürün incelemeleri yazın
 4. Reklam yerleşimleri satmak
 5. Bağlı kuruluş pazarlama programına katılın
 6. Hizmetler sunun
 7. Dijital ürünler satmak
 8. Fiziksel ürünler satmak
 9. Üyelik topluluğu oluşturun
 10. YouTube videolarından para kazanın
 11. Bir podcast üretin ve bir sponsor bulun

gaziantep seo danısmanı

Blogcular ne kadar para kazanabilir?


Blog yazma potansiyeli neredeyse sınırsızdır. Bloglama hakkında bir blog çalıştıran Ryan Robinson gibi köklü blogcular ayda 30.000 dolardan fazla kazanabilirler . Blog yazma işi hakkında 2019'da ek bir koşuşturmaca olarak blog yazmaya başlayan Adam Enfroy, sadece iki yıl sonra blogundan 1,5 milyon dolar kazandı.

Blogcuların para kazanabileceği sadece aylık gelir değil. Flippa gibi pazar yerleri , çoğu altı haneli yüksek fiyat etiketleriyle gelen satılık blogları listeler. Blogcular, yaratıcılık projeleri satın alındığında para kazanır.

Blog yazarak para kazanmak ne kadar sürer?


Blog yazmak, tipik olarak, insanların bir gün günlük işlerini bırakabilecekleri umuduyla üstlendikleri bir yan koşuşturmadır. Ancak önemli bir gelir elde etmek için gereken süre, blogger'dan blogger'a değişir.

Neredeyse anında para kazanmaya başlayan Work Brighter'ın kurucusu Brittany Berger gibi girişimci zihniyete sahip bazıları birkaç ay içinde ilk 100 dolarını çevrimiçi yapıyor. Berger, haftalık bülteninde ve bülten kayıt sayfasında tanıttığı 20 dolarlık basit bir dijital indirme oluşturdu. “Blogun ömrünün bu kadar erken döneminde başlayarak, izleyicinin büyük bir bölümünü dönüştürebildim” diyor.

"Bence daha büyük bir kitleye sahip olana kadar bir şey başlatmayı beklemek, kendiniz için daha fazla baskı yaratabilir, bu yüzden kitlem küçükken küçük bir ürünle denemeler yaptığım için memnunum."

Mushfiq Sarkar, 2008 yılında tam zamanlı işinin yanında blog yazmaya başlayan başka bir blogcu . Mushfiq'in önceden pazarlama deneyimi olmamasına rağmen, " Büyüdüğü için Web Sitesi Çevirme'ye odaklanmak için Nisan 2021'de işimden ayrıldım. önemli ölçüde ve bu web sitesini büyütmek ve blog yazmak konusunda daha tutkuluydum.”

Şimdi, blog sadece birkaç yaşında olmasına rağmen önemli bir gelir sağlıyor: "Pandeminin zirvesinde Nisan 2020'de yayına başladım. Pek çok insan beni isimle tanıyordu, ancak aktif bir blog yazarı ya da bu konuyu ele alan biri değildim. sanayi. Oldukça hızlı bir şekilde para kazanmaya başladım - bir veya iki ay içinde."

Blogunuzu bir para üreticisine dönüştürün


Bir blog işi kurmak doğrusal bir süreç değildir. En iyi gelir kaynağı, nişinize, hedef kitlenizle olan ilişkinize ve ürettiğiniz içerik biçimlerine bağlıdır. Önce harika içerik ve sadık bir okuyucu kitlesi oluşturmaya odaklanın ve ardından bu para kazanma taktiklerini deneyin.


Ne kadar zamanda kazanabilirim?Ortalama 1 ay - 6 ay için düzenli gelir elde edilebilir.
Masraf ne kadar ?250 tl ile başlayabilirsiniz.
Blog altyapısı olarak ne kullanmalıyız ?Blogger , Wordpress, Google sites , Özel script yazılımları 


Blog yazarak para kazanma SSS

Yeni başlayan blogcular nasıl para kazanıyor?


Bir blogdan para kazanmanın en hızlı yolu görüntülü reklamcılıktır. Blogunuzda Google AdSense'e yer kiralamak için özel becerilere ihtiyacınız yoktur, ancak reklamı gören her 1000 web sitesi ziyaretçisi için ödeme alırsınız.

Blogger olmak için deneyime mi ihtiyacınız var?


Blog yazarak para kazanmak için herhangi bir profesyonel deneyime ihtiyacınız yok. Web siteniz üzerinde tam kontrol sizde, bu da size deneme yanılma yoluyla dijital pazarlama becerilerinizi geliştirme özgürlüğü veriyor.

Ayda 100$ blog yazarak nasıl kazanabilirim?


Blog yazmak, çevrimiçi olarak ilk 100 dolarınızı kazanmanın harika bir yoludur. Karlı bir niş seçerek, bir e-posta listesi oluşturarak ve bağlı olduğunuz ürünleri önererek başlayın. İnsanlar tavsiyeniz üzerine satın alırsa ayda binlerce dolar kazanabilirsiniz.

Ne tür bloglar para kazanıyor?


Yüksek kazanç sağlayan blogların ortak bir özelliği vardır: hedef kitleleriyle güçlü bir ilişki. Blogunuzu ziyaret eden ve önerilerinize güvenen ne kadar çok insan olursa, blog yazarak para kazanma olasılığınız o kadar artar.

Hangi blog platformu para kazanmak için en iyisidir?


WordPress en popüler blog platformudur, ancak diğerleri Blogger, Squarespace veya Tumblr gibi başka bir CMS lehine bir WordPress blogundan vazgeçer. Hangi platformu seçerseniz seçin, bu makalede paylaşılan para kazanma stratejileri blogunuzdan para kazanmanıza yardımcı olacaktır.

satış ortaklığı konuyla ilgili web sitesine blog yazmanın para kazanmaya para kazanmanız mümkün para kazanılır sosyal medya yazarak para kazanmak blog açmak o kadar blog yazarlarının reklam ağından para kazanabilirsiniz yazarak para kazanma google adsense arama motorlarında sitenizde reklam blog yazarak para elde etmeniz

pusula icon
GAZİANTEP PUSULA DİGİTAL AJANS - Zeki AYPARÇASI
Yaklaşık 1 saat içerisinde cevap verebilir.
GAZİANTEP PUSULA DİGİTAL AJANS - Zeki AYPARÇASI
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?
05:30